Президент Петро Порошенко заявив, що підтримує Уляну Супрун, якій, згідно з рішенням суду, заборонили займати посаду очільниці Міністерства охорони здоров'я. Про це президент заявив на прийомі компаній-членів Американської торгової палати в Україні.

Порошенко нагадав, що дав Супрун громадянство України перед її призначенням, водночас, наголосив, що не має права коментувати рішення, згідно з яким Супрун відсторонили від посади.

«Хотів би висловити свою позицію як президента щодо сьогоднішнього судового рішення... Хочу підкреслити, що я як президент коментувати рішення суду згідно із законом не маю права... Пані Супрун має повну підтримку президента України», — заявив Порошенко.

«Хочу наголосити і нагадати, що питання громадянства належить до виключної компетенції президента України. Я нещодавно мав зустріч із пані Уляною – і наголошую: пані Уляна є громадянкою України відповідно до указу, який підписав президент Петро Порошенко», — додав президент.

Він зазначив що цінує зусилля, докладені, у тому числі, Уляною Супрун разом з урядом і парламентом задля запровадження медичної реформи.

5 лютого окружний адміністративний суд Києва заборонив очільниці Міністерства охорони здоров'я Уляні Супрун виконувати обов'язки міністерки охорони здоров'я до кінцевого рішення суду за позовом депутата «Радикальної партії Олега Ляшка» Ігоря Мосійчука про некомпетентність Супрун на посаді.

Окружний адміністративний суд Києва роз'яснив рішення про заборону Супрун очолювати МОЗ: зокрема, суд заборонив Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень Міністра охорони здоров’я України, водночас їй не заборонили здійснювати повноваження, делеговані їй як заступниці міністра.

У Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що отримали інформацію про ухвалу позову зі ЗМІ й вже консультуються з юристами.

Уряд оскаржуватиме рішення щодо відсторонення Супрун з посту в.о. міністерки охорони здоров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЧи є за що звільняти Уляну Супрун?

У жовтні 2018 комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я підтримав постанову звернення до Кабінету міністрів про звільнення виконувачки обов'язків міністерки охорони здоров'я Уляни Супрун та її заступника Олександра Лінчевського. Тоді Супрун назвала рішення комітету відповіддю старої системи та знаком, що вони «діють правильно».

У квітні 2018 комітет Ради з питань охорони здоров'я висловив недовіру виконувачці обов'язків міністра охорони здоров'я Уляні Супрун і схвалив проект звернення до уряду про її звільнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Система зміниться за два — три роки, тоді й відпочинемо» — інтерв'ю з очільницею Мінохорони здоров'я.

Поділитись: