УКРАЇНА

Порошенко закликав світ реагувати на політв’язнів Кремля як на отруєння Скрипаля

29 червня, 2018 10:19
УКРАЇНА/Порошенко закликав світ реагувати на політв’язнів Кремля як на отруєння Скрипаля
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко закликав світову спільноту реагувати на українських політв’язнів Кремля так само, як світ відреагував на отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля у Британії.

Президент України Петро Порошенко закликав світову спільноту реагувати на українських політв’язнів Кремля так само, як світ відреагував на отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля у Британії.

Про це президент написав у Facebook.

«На мій погляд, настав час не стільки для заяв та висловлення стурбованості з боку наших міжнародних партнерів, скільки для рішучих дій у відповідь, на зразок масштабної та потужної реакції на отруєння в Солсбері», — заявив Порошенко.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька Юлія. 

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля. Британія скликала Радбез ООН після звіту міжнародних експертів, які підтвердили використання нервово-паралітичної речовини проти Скрипаля.

Після отруєння екс-розвідника низка країн вислала російських дипломатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна, США та країни ЄС висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля у Британії

Про рішення вислати дипломатів РФ оголосили також Німеччина, Франція, Данія, Нідерланди, Естонія, Литва, Новергія, Угорщина, Норвегія, Канада та Македонія. 

Ісландія оголосила дипломатичний бойкот Росії. Це означає призупинення зустрічей з російськими представниками, а також відмову керівництва країни від поїздки на Чемпіонат світу-2018.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини