Велика Британія ініціює засідання Ради Безпеки ООН щодо отруєння Скрипаля у місті Солсбері.

Велика Британія ініціювала засідання Ради Безпеки ООН щодо отруєння Скрипаля у місті Солсбері. Таке рішення країна ухвалила після звіту експертів Організації із заборони хімічної зброї, які підтвердили використання нервово-паралітичної речовини проти Скрипаля.

Про це повідомляє представництво Британії в ООН.

Країна очікує, що засідання може відбутись наступного тижня.

За словами міністра закордонних справ Британії Бориса Джонсона, висновки експертів базувалися на тестування у чотирьох незалежних та шанованих лабораторіях по всьому світу — і всі вони дійшли однакової думки.

«Не має жодних сумнівів та альтернативної думки, що відповідальність за отруєння лежить на Росії. В інтересах прозорості ми попросили Організацію із заборони хімічної зброї опублікувати висновки дослідження, які можуть побачити усі», — заявив Джонсон.

Міжнародні експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили висновки Британії про те, що екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною.

У доповіді Організації зазначається, що отруйна речовина була «особливо чистою». Водночас експерти не підтвердили, що це був саме «Новичок» — про що раніше стверджувала прем’єр-міністерка Британії Тереза Мей.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Поліція Британії заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії. Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Поділитись: