УКРАЇНА

Порошенко закликав Світовий конгрес українців підтримати процес звільнення політв’язнів

8 червня, 2018 22:42
УКРАЇНА/Порошенко закликав Світовий конгрес українців підтримати процес звільнення політв’язнів
Зберегти
Вигляд
Президент Петро Порошенко закликав Світовий конгрес українців та всю українську діаспору долучитися до підтримки процесу звільнення політв’язнів Кремля.

Президент Петро Порошенко закликав Світовий конгрес українців та всю українську діаспору долучитися до підтримки процесу звільнення політв’язнів Кремля.

Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

Порошенко зустрівся з президентом Світового конгресу українців Євгеном Чолієм.

Вони обговорили ситуацію на Донбасі та в анексованому Криму та наголосили на важливості мобілізації зусиль світової спільноти для посилення тиску на Росію.

Світовий конгрес українців — це міжнародна координаційна організація українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ визнаний Економічною та соціальною радою ООН як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

8 червня родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років. 

Президенту передали листа від кримського політв’язня Володимира Балуха, який голодує вже 82-й день. Володимир Балух просив посприяти створенню координаційної громадської ради, яка б регулювала процес звільнення українських політв’язнів у Росії та в Криму, а також заручників на Донбасі.

Президент схвалив таку ініціативу. Обговорення створення такої ради було головною темою зустрічі.

Сестра політв'язня Сенцова додала, що родичі довго домагалися як організації цієї зустрічі з президентом, так і створення подібного органу.

Нагадаємо, що у лютому 2018 року під Адміністрацією президента рідні та близькі українських політв'язнів вийшли на акцію протесту з вимогою організувати зустріч з Порошенком.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: спецефір Громадського про долю політв'язнів

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини