Родичі українських політв’язнів Кремля зустрілися з Петром Порошенком.

Родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з Петром Порошенком. Президенту передали листа від кримського політв’язня Володимира Балуха, який голодує вже 82-й день.

Про це повідомила сестра Сенцова Наталія Каплан, яка також була на цій зустрічі в Адміністрації президента.

У листі до Порошенка Володимир Балух просив посприяти створенню координаційної громадської ради, яка б регулювала процес звільнення українських політв’язнів у Росії та в Криму, а також заручників на Донбасі.

За словами Каплан, президент схвалив таку ініціативу. Обговорення створення такої ради було головною темою зустрічі.

Сестра Сенцова додала, що родичі довго домагалися як організації цієї зустрічі з президентом, так і створення подібного органу.

Удень 8 червня родичі українських політв’язнів Кремля, за словами Наталії Каплан, уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі родичі домагалися кілька років. 

За словами сестри Сенцова, уперше до президента приїхали родичі Олександра Кольченка, Павла Гриба, Євгена Панова, Станіслава Клиха, Валентина Виговського, Миколи Карпюка, Олексія Стогнія.

Нагадаємо, що у лютому 2018 року під Адміністрацією президента рідні та близькі українських політв'язнів вийшли на акцію протесту з вимогою організувати зустріч з Порошенком.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: спецефір Громадського про долю політв'язнів 

Нагадаємо, так званий суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів у січні 2018 року. Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

На початку червня матері Сенцова та Кольченка уперше зустрілися та звернулися до Порошенка з проханням звільнити їхніх синів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Розумію, що Сашко вже в Крим не повернеться» — інтерв'ю з матір'ю Кольченка

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

На початку червня матері Сенцова та Кольченка уперше зустрілися та звернулися до Порошенка з проханням звільнити їхніх синів.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Українець Павло Гриб незаконно утримується у СІЗО Краснодара. Його у 2017 році ФСБ викрала у Білорусі та передала в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом. 

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

У липні 2017 року так званий «суд» в анексованому Сімферополі засудив громадянина України Олексія Стогнія до 3 років і 6 місяців позбавлення волі у «справі українських диверсантів».

Поділитись: