Життя / Соціальний захист

Порошенко заявив, що не підпише бюджет, якщо у ньому не врахують його пропозицій до системи субсидій

«Інтерфакс-Україна»
Життя/Соціальний захист/Порошенко заявив, що не підпише бюджет, якщо у ньому не врахують його пропозицій до системи субсидій
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко заявив, що не підпише закон про державний бюджет на 2019 рік, якщо у ньому не буде враховано його побажань щодо фінансування системи субсидій на виплату житлово-комунальних послуг населенню.

«Зараз потрібно забезпечити субсидіями тих, хто їх реально потребує. І це не просто мій заклик, а це принципова позиція щодо формування бюджету 2019 року до другого читання. Підкреслю окремо: якщо цієї позиції не буде в бюджеті, якщо не врахують позицію президента при підготовці в парламенті, я бюджет не підпишу», — заявив Порошенко.

Він зазначив, що відповідно до його пропозицій, система субсидій населенню має враховувати всіх тих громадян, які потребують державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, а також запровадження монетизації субсидій — виплату коштів на субсидію безпосередньо громадянам на рахунки, а не у вигляді знижки на поставлені комунальні послуги.

Також Порошенко додав, що Україна не могла б обійтися без підвищення тарифів на газ, адже потребує співпраці з Міжнародним валютним фондом для здійснення виплат за державним боргом на початку наступного року.

Зазначимо, що відповідно до законопроекту про державний бюджет, на виплату субсидій наступного року передбачено 55 мільярдів гривень. За словами міністра соціальної політики України Андрія Реви цих коштів достатньо для виплати субсидій населенню протягом наступного року.

Раніше у Мінсоцполітики повідомляли, що ті сім’ї, які подадуть документи про оформлення субсидії у листопаді-грудні, призначать субсидію від початку опалювального сезону.

Нагадаємо, 19 жовтня Кабінет міністрів України удосконалив порядок нарахування субсидії на сплату житлово-комунальних послуг. Так, відтепер субсидію будуть отримувати ті, хто має борги по ЄСВ з вини роботодавця.

Також повідомлялось, що тарифи на опалення мають зрости на 16% починаючи з 1 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

18 жовтня парламент схвалив проект закону про державний бюджет на 2019 рік у першому читанні.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що однією з умов продовження Міжнародним валютним фондом співпраці з Україною є підвищення тарифів на опалення для населення до рівня, який би відображав підвищення цін на газ.

Ще однією вимогою для відновлення співпраці з Україною є ухвалення парламентом закону про державний бюджет. Зокрема, в уряді очікують, що це станеться до 1 грудня 2018 року.

Пов`язані новини