Катарська компанія QTerminals перемогла у конкурсі на концесію українського порту «Ольвія».

Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

«Переможцем концесійного конкурсу в порту Ольвія стала компанія QTerminals з Катару. В розвиток порту впродовж 5 років буде інвестовано 3,4 млрд гривень. Це одна з найбільших прямих іноземних інвестицій у портову галузь України за всю історію незалежності», — повідомив Криклій.

За його підрахунками, щороку катарська компанія буде платити 82 мільйони гривень концесійних платежів до бюджету. Крім цього, відповідно до договору концесії порту, QTerminals вкладе у розвиток інфраструктури Миколаєва 80 мільйонів гривень.

«QTerminals управляє найбільшим торговим портом Катару — Хамад, вартістю понад 7 млрд доларів. У 2019 році QTerminals обробила 1 млн 320 тис. TEU контейнерних вантажів, що на 300 тис. більше, ніж було оброблено в Україні всіма портовими операторами», — повідомив Криклій.

Він додав, що у зв'язку з масштабними інвестиціями в порт, він, як і обіцяв під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, стане «інвестиційною нянею» для компанії QTerminals.

«3,4 млрд гривень інвестицій в порти - тепер я ваш інвестиційна няня», — додав міністр.

Напередодні в уряді обрали компанію, яка керуватиме портом «Херсон». Нею стала «Рисоіл-Херсон».

Концесія — це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об'єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.

12 вересня в Україні офіційного оголосили конкурси на концесію перших двох морських портів — «Ольвія» та «Херсон».

Поділитись: