Посол Сполучених Штатів Америки у Німеччині Річард Гренелл назвав санкції США проти компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу «Північний потік-2», проєвропейськими.

Про це повідомляє Deutsche Well із посиланням на німецьку газету Bild am Sonntag.

«15 європейських країн, Європейська комісія та Європейський парламент всі разом висловлювали сумніви щодо даного проєкту», — зазначив посол.

Гренелл додав, що через це введення санкцій проти будівництва другого газопроводу дном Балтійського моря є «дуже проєвропейським рішенням».

Гренелл також повідомив, що багато європейських дипломатів дякували адміністрації США за штрафні заходи.

За його словами, санкції стосовно «Північного потоку-2» вписуються в довгострокову стратегію США, яка сходить до адміністрації Барака Обами. Вашингтон прагне запобігти ситуації, коли «одна країна або одне джерело дуже впливає на Європу за допомогою енергоносіїв», пояснив він.

Напередодні компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід в обхід України «Північний потік-2», оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

20 грудня президент США Дональд Трамп підписав Закон про національний оборонний бюджет на 2020 рік, який, серед іншого, передбачає санкції проти компаній, що будують російський газопровід «Північний потік-2».

Поділитись: