Посольства Німеччини й Канади в Україні висловили занепокоєння через можливе ухвалення законопроєкту про внесення змін до Конституції в частині децентралізації влади.

Так, у повідомленні посольства Німеччини наголошується, що цей проєкт закону не зміцнює права громад.

«Зміни до Конституції щодо децентралізації повинні зміцнити права громад! Новий проєкт не відповідає цій вимозі. Якість і консенсус важливіше, ніж швидкість!» — йдеться у повідомленні.

Згодом у посольстві Канади зазначили що законопроєкт про децентралізації «обмежує демократичні процеси».

«Канада поділяє занепокоєння багатьох голів місцевої влади, представників громадянського суспільства та експертів стосовно законопроєкту № 2598, які обмежують демократичні процеси», — йдеться у повідомленні.

У посольстві закликають провести інклюзивні громадські консультації стосовно змін і узгодження з принципами проєкту закону.

Законопроєкт Зеленського №2598 Верховна Рада планує розглянути 15 січня.

Зокрема, Зеленський пропонує позбутися районів і запровадити такий перелік адміністративно-територіальних одиниць: громада, округ, область, Автономна Республіка Крим. У чинній редакції Конституції закріплений перелік конкретних найменувань всіх областей України.

Закріплюється, що зміна меж округів, їх найменування та перейменування здійснюватиметься з урахуванням думки місцевих жителів.

Нагадаємо, 13 грудня 2019-го президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про зміни до Конституції України щодо децентралізації влади. 28 грудня він направив до Ради вже вдосконалений законопроєкт про децентралізацію.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile