ENRU

Посольство США: «Центр протидії корупції» відзвітував за кожен долар

Посольство США в Україні висловило підтримку антикорупційній організації «Центр протидії корупції».

Про це йдеться у заяві Посольства в Twitter.

«Ми приєднуємося до EUDelegationUA і підтримуємо активістів громад. Товариства AnTAC_UA, які борються з корупцією для майбутнього України», — йдеться в повідомленні.

Разом з тим, в посольстві зазначили, що США «відповідально ставляться до допомоги», а ЦПК відзвітував «за кожен долар».

Раніше депутат від «Народного фронту» Павло Пинзеник заявив, що керівники організації «Центр протидії корупції», що має статус неприбуткової, виводять на користь фізичний осіб-підприємців мільйони гривень. 

У «Центрі протидії корупції» заявили, що ці звинувачення є безпідставними та розцінили це, як спробу дискредитувати антикорупційну організацію.

«Центр протидії корупції» був заснований в 2012 році і проходить щорічний фінансовий аудит. Серед основних грантодавців організації є посольства США, Нідерландів, Чехії, а також міжнародні фонди та організації.

Нагадаємо, 27 березня Петро Порошенко підписав зміни до закону України «Про запобігання корупції», які зобов’язали членів громадських організацій подавати декларації.

Раніше Рада зобов’язала подавати е-декларації представників громадських об’єднань.  У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що його дія не поширюється на військовослужбовців. 

Перед підписанням змін до закону Петро Порошенко зустрівся з представниками громадських організацій і пообіцяв ініціювати створення робочої групи щодо напрацювання правок до закону, які б скасували декларування членів громадських організацій.

«Сторони домовилися створити робочу групу за участі представників громадських організацій, народних депутатів та представників Адміністрації Президента з метою опрацювання узгоджених змін до цього закону», – йшлося в повідомленні на сайті президента.

Водночас, станом на 24 травня Порошенко так і не створив робочу групу щодо скасування е-декларування ГО.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram