У посольстві США в Україні наголосили, що разом з українським підтримують ретельне та неупереджене розслідування вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка, що дозволить притягнути винних до відповідальності.

У Києві ввечері 29 травня заявили про смерть Аркадія Бабченка, російського військового журналіста, волонтера, який з 2017 року мешкав в Україні: Бабченко неодноразово заявляв про погрози від людей, які надходили з Росії. Поліція Києва розглядала дві версії  вбивства журналіста Бабченка: професійна діяльність і громадянська позиція. 

Під час брифінгу 30 травня глава СБУ Василь Грицак оголосив, що смерть російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка інсценували. Це була спецоперація.

У посольстві США в Україні наголосили, що разом з українським підтримують ретельне та неупереджене розслідування вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка, що дозволить притягнути винних до відповідальності.

Про це дипломатичне представництво США повідомило у Twitter.

«Чергове вбивство росіянина-емігранта, що критикував Кремль, знову в Україні. Наші найщиріші співчуття родині та колегам Аркадія Бабченка», — йдеться у повідомленні.

30 травня комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович закликала Україну провести ефективне розслідування вбивства Бабченка.

Розслідувати вбивство Бабченко закликали Швеція та Литва.

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу через вбивство у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка.

МЗС Росії прокоментувало убивство журналіста Бабченка, заявивши, що «рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ в Україні неухильно зростає».

«Криваві злочини і тотальна безкарність стали рутиною для київського режиму», — заявили у МЗС РФ.

Російська журналістка Вікторія Івлєва заявила, що убивство Бабченка буде використано Росією проти України.

Видання «Новая газета» планує самостійно розслідувати вбивство журналіста Бабченка.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час засідання Ради Безпеки ООН припустив, що до вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка в Києві причетна Росія

/Павло Калашник

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile