У Казахстані призначили позачергові президентські вибори — вони відбудуться 9 червня.

Про це повідомив Касим-Жомарт Токаєв, який отримав президентські повноваження після відставки Назарбаєва.

Токаєв зазначив, що порадився з Назарбаєвим, спікерами палат парламенту, прем'єром, Конституційним судом та лідерами партій щодо призначення дострокових виборів і врешті ухвалив рішення. Громадяни Казахстану обиратимуть президента 9 червня.

За словами Токаєва, проведення виборів необхідне, аби зняти будь-яку «невизначеність» в історичний момент, а також підтвердити «стабільність та наступництво» політики першого президента Назарбаєва.

Попередні вибори президента Казахстану також провели достроково, тоді Назарбаєв набрав 97,75% голосів.

Нагадаємо:

  • 19 березня Нурсултан Назарбаєв, який очолював Казахстан майже 29 років, оголосив про свою відставку. Попри складення повноважень президента, Назарбаєв збереже за собою титул «лідера нації», залишиться на чолі керівної партії «Нур Отан» очолить Раду безпеки Казахстану та буде членом Конституційної ради.
  • Голова Сенату Токаєв висловив пропозицію про перейменування у перший же день на посаді президента Казахстану — 20 березня. Парламент Казахстану одразу одноголосно схвалив перейменування столиці.

Назарбаєв був першим і єдиним президентом Казахстану з 1990 року. У 2007 році парламент надав йому як першому президенту балотуватися на посаду необмежену кількість разів. Востаннє його переобрали у 2015 році — тоді Назарбаєв набрав 97,75% голосів виборців. Термін його повноважень закінчувався у квітні 2020.

Поділитись: