Міністр охорони здоров’я Максим Степанов порадив жителям Київщини та Житомирщини не виходити зранку на вулицю через шкідливі частки у повітрі, які утворились внаслідок тривалої пожежі в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Про це Степанов заявив на брифінгу.

Насамперед не виходити на вулицю він рекомендував людям, які мають захворювання легенів або серцево-судинні захворювання.

За словами міністра, станом на 14 квітня радіаційний фон у Києві та у Київській і Житомирській областях був у нормі — 0,11 мікрорентгена на годину.

«Ми моніторимо ситуацію і бачимо підвищення у повітрі концентрації часток горіння, тому радимо усім людям, особливо тим, хто має хронічне захворювання легенів або серцево-судинні захворювання, обмежити свій вихід на вулицю в ранковий час, коли концентрація цих часток найвища», — сказав Степанов.

Також міністр порадив пити більше води і проводити вологе прибирання помешкань.

Нагадаємо, 15 квітня рятувальники відзвітували, що у Чорнобильській зоні вже немає відкритого вогню, але там ще тліють пеньки.

4 квітня у зоні відчуження Чорнобильської АЕС виникла верхова лісова пожежа на площі 20 гектарів, яка згодом через сильний вітер поширилася на чотири лісництва. На гасіння відкритого вогню рятувальникам знадобилося 10 днів і ще кілька днів знадобиться на те, щоб догасити тління.

Поліція затримала 27-річного жителя села Рагівка, який спричинив пожежу в Чорнобильській зоні. 8 квітня йому оголосили підозру через підпал. Він розповів, що підпалив сміття та траву у трьох місцях задля забави. А після цього вітер розніс вогонь далі, й він вже не зміг впоратися та загасити багаття.

Згодом правоохоронці знайшли ще одного чоловіка, ймовірно причетного до пожежі у Чорнобильській зоні. В МВС допускають, що у зоні відчуження могла діяти група осіб.

Поділитись: