Київський райсуд Одеси 22 травня арештував колишнього заступника директора з адміністративно-господарської роботи коледжу в Одесі Андрія Хаєцького, де під час пожежі у грудні 2019 року загинули 16 людей. Водночас активісти кажуть, що чоловік на той момент вже не працював у закладі і з нього роблять «стрілочника».

Хаєцького підозрюють у порушенні вимог пожежної безпеки, що призвело до загибелі людей та завдали майнової шкоди в «особливо великому» розмірі. У прокуратурі кажуть, що підозрюваний перебував на посаді до 2 грудня 2019 року. Також правоохоронці впевнені, що він переховувався від правоохоронних органів та суду, у зв’язку з чим був оголошений у розшук.

25 травня громадська діячка Олена Ротарі на своїй сторінці в Facebook опублікувала заяву на підтримку Хаєцького.  

Вона каже, що 4 листопада він попередив керівництво коледжу, що звільняється через стан здоров'я. Чоловік переніс операцію на серці, пише Ротарі. Він мав відпрацювати два тижні, а 18 листопада вийшов наказ про його звільнення.

«Завдяки тому, що він передавав справи Соловєй (Світлана Соловєй — завідувачка відділення готельно-ресторанного та туристичного бізнесу — ред.), на руках лишилась його посадова, де вказано, що він не відповідає за пожежну безпеку, але вказано, що він мав організувати процес навчання відповідальних осіб. Відповідальними за пожежну безпеку в коледжі були Коваль О.П., а будівлі на Троїцькій — Фоміч Т.Г., про це свідчить документ про оплату за їхнє навчання в вересні 2019 року», — написала активістка.

Вона також опублікувала скріни транзакцій оплати за навчання з пожежної безпеки.

На захист Хаєцького стали також інші громадські діячі та активісти. Вони закликають людей прийти 28 травня об 11:30 під будівлю Апеляційного суду в Одесі, де відбудеться розгляд апеляція на арешт чоловіка.

Правозахисник Борис Бабін зазначив, що у Хаєцького інвалідність і він має проблеми із серцем, відтак його не можна запроторювати у СІЗО.

Очільниця благодійного фонду «Корпорація монстрів» Катерина Ножевнікова вважає, що Хаєцького звинуватили, тому що «просто знайшли крайнього».

Так само думає ексзаступник голови Одеської обласної державної адміністрації Віталій Свічинський: «Реальних винуватців намагаються приховати, вони спокійно гуляють на волі».

Співзасновник правозахисної організації Крим SOS Алім Алієв каже, що на Хаєцького «одеська “феміда” вирішила повішати всіх собак на, щоб заспокоїти родичів та закрити справу».

Нагадаємо, вранці 4 грудня в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, що на вулиці Троїцькій, сталася пожежа, яку гасили майже добу.

Унаслідок пожежі загинули 16 людей, ще 31 людина постраждала.

У поліції повідомляли, що попередньо причиною займання коледжі стала несправність електропроводки чи побутових електроприладів.

Як повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій, у коледжі не було пожежної сигналізації. Також поліція встановила, що у навчальному закладі не було вогнегасників та датчиків чутливості до диму та температури.

Суд відправив під цілодобовий домашній арешт та усунув з посади директорку коледжу.

Уряд пообіцяв виділити майже 4 мільйони гривень на ліквідацію наслідків пожежі в одеському коледжі та компенсацію родинам загиблих.

Поділитись: