Національний банк України повідомляє, що підстав для задоволення позову щодо звільнення заступниці голови НБУ Катерини Рожкової наразі немає, а подача таких позовів до судів загрожує курсу гривні.

Про це йдеться у прес-релізі НБУ.

Там зазначають, що відповідно до чинного законодавства, звільнення заступників голови Нацбанку членів його правління за рішенням суду не передбачене.

«У випадку задоволення Окружним адміністративним судом міста Києва ухвали про забезпечення позовної заяви Національний банк матиме підстави вважати, що здійснюється пряме блокування роботи Національного банку, а також посягання на його незалежність, та створено загрози для забезпечення стабільності національної грошової одиниці», — йдеться у повідомленні НБУ.

Там також нагадують, що раніше суди не задовольняли низку позовів, якими позивачі намагалися звільнити Катерину Рожкову з посади заступниці голови НБУ.

«Національний банк занепокоєний ситуацією, що українські суди дедалі частіше стають інструментом тиску та впливу політиканів на роботу центрального банку. Ці обставини вкотре наглядно підтверджують необхідність завершення розпочатої судової реформи для запобігання корупційного використання судової системи як інструменту для політичного тиску на органи державної влади», — повідомив начальник управління претензійно-позової роботи НБУ Віктор Григорчук.

Нагадаємо, що відповідний позов про звільнення Рожкової з посади заступниці голови Нацбанку подав депутат від «Народного фронту». Позов розглядатиме суд, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

Раніше колишній власник ПриватБанку Ігор Коломойський закликав голову Нацбанку Якова Смолія «вигнати» Катерину Рожкову з Нацбанку.

«Її треба було посадити ще до ПриватБанку. Щоб ви розуміли, ми з нею у прекрасних відносинах», — заявив Коломойський.

Під час націоналізації ПриватБанку Катерина Рожкова часто заявляла, що колишні власники вивели з ПриватБанку понад 5 мільярдів доларів. Після цього в НБУ ініціювали розслідування міжнародної аудиторської компанії, яка довела цей факт.

«Я вважаю, що вона перетнула межу десь після націоналізації, коли почала виходити з критикою, що грабували (ПриватБанк — ред.). Давайте спершу подивимось на її героїчне минуле і потім будемо говорити про грабунок», — додав Коломойський.

Нагадаємо, що після націоналізації ПриватБанку НБУ замовило дослідження міжнародної аудиторської компанії Kroll. Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

Поділитись: