Правки до прийнятого у першому читання закону про Антикорупційний суд оцінить Венеційська комісія.

Правки до прийнятого у першому читання закону про Антикорупційний суд оцінить Венеційська комісія.

Про це повідомив спікер Верховної Ради України Андрій Парубій в інтерв'ю «Цензор.нет».

За його словами, загалом таких поправок близько 2 тисяч.

«Зараз, зважаючи на те, що йде підготовка до другого читання, я теж своїм листом запросив експертів Венеційської комісії проаналізувати Законопроект. Маю надію, що остаточна версія, яку напрацює комітет, відповідатиме тим рекомендаціям, які надасть Венеційська комісія. Бо я вважаю, що Антикорупційний суд — це ключовий елемент тієї антикорупційної системи, яка була створена в Україні і без цього елемента не запрацюють інші частини цієї системи», — сказав він.

Спікер Ради додав, що для нього є одним із пріоритетних ухвалення цього закону.

«Антикорупційний суд — це те, напевно, ключове рішення для побудови завершеної антикорупційної системи, яке парламент має прийняти. Тому моя увага на ньому максимально сконцентрована», —додав Парубій. 

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Про необхідність Антикорупційного суду в Україні постійно нагадають міжнародні партнери, зокрема представники ЄС. Орган рекомендувала створити і «Американська Мережа друзів України».

28 лютого, відповідаючи на запитання Громадського, Порошенко заявив, що зі свого боку виконав усі зобов'язання у формуванні законопроекту щодо Антикорупційного суду. Раніше він наполягав на створенні антикорупційних палат при діючих судах, але ця ідея не отримала підтримки серед громадськості та міжнародних партнерів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Порошенко заявив, що закон про Антикорупційний суд мають остаточно ухвалити навесні поточного року.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. 

Поділитись: