УКРАЇНА

Правозахисника Василенка обрали до комісії аудиторів НАБУ від парламенту

20 червня, 2018 15:40
УКРАЇНА/Правозахисника Василенка обрали до комісії аудиторів НАБУ від парламенту
Зберегти
Вигляд
lead
Верховна Рада обрала правозахисника Володимира Василенка членом комісії аудиторів Національного антикорупційного бюро від парламенту.

Верховна Рада обрала правозахисника Володимира Василенка членом комісії аудиторів Національного антикорупційного бюро від парламенту.

За його кандидатуру проголосували 289 депутатів, проти — 3.

Відтак у комісії є два правозахисники з трьох необхідних членів аудиторської комісії.

Конкурентом Василенка був Томас Фаєрстоун — американець, колишній прокурор США, партнер компанії «Бейкер та Маккензі», який має значний досвід в органах досудового розслідування та прокуратурі США. Під час рейтингового голосування за нього проголосували 207 депутатів, а за Василенка — 275.

Володимир Василенко — правозахисник, працював суддею в міжнародному суді ООН та представником  України в Раді ООН із прав людини. Виявився батьком чинного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Кілька місяців тому його кандидатуру на аудитора НАБУ пропонував Олег Ляшко, інформацію з декларації якого розслідують детективи Антикорупційного бюро. 2015 року був делегований указом президента Порошенка до Конституційної комісії разом з Михайлом Буроменським, обраним в аудитори НАБУ по квоті Кабінету міністрів.

Варто відмітити, що рекомендацію Володимир Василенко отримав від ГО «Українське юридичне товариство», яке очолює Березюк Олег Валерійович. Березюк також є співвласником іншої громадської організації Всеукраїнський рух «Сила Права». Очолює цю ГО колишній народний депутат від БЮТ Андрій Сенченко, який  2014 року тимчасово виконував обов’язки заступника голови Адміністрації Президента.

Кандидатів на посаду аудитора НАБУ мають запропонувати Рада, Кабінет міністрів та президент. Порошенко заявив, що запропонує свою кандидатуру останнім. ​

Кандидатів на посаду аудитора НАБУ мають запропонувати Рада, Кабінет міністрів та президент. Порошенко заявив, що запропонує свою кандидатуру останнім. 

Негативний висновок аудиту є єдиною законною підставою для позачергового звільнення чинного директора Бюро Артема Ситника з посади та зменшення рівня бюджетного фінансування незалежного правоохоронного органу. 

Напередодні Антикорупційний комітет Верховної Ради рекомендував на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро України двох кандидатів. У «Центрі протидії корупції» наголосили, що комітет з протидії корупції протягнув рішення про аудитора НАБУ всупереч процедурі. 

Ще у липні 2017-го Антикорупційний комітет рекомендував Раді 4 кандидатури на аудитора НАБУ. Однак, тоді Рада не змогла призначити аудитора НАБУ.  БПП і «Народний фронт» намагалися призначити аудитора НАБУ без співбесід, що є грубим порушенням процедури, заявили в Реанімаційному пакеті реформ.

Обрати аудитора від Ради за процедурою також закликали депутати Європарламенту.

Оскільки аудит НАБУ буде проводитися вперше, аудитори мають не тільки оцінити перші роки роботи бюро, а й розробити механізми проведення аудиту. 

Нагадаємо, що протягом року роботи Ради громадського контролю НАБУ, до дисциплінарної відповідальності притягнули п’ятьох працівників, одного з них звільнили.

Пов`язані новини