ENRU

Рада знову не змогла призначити аудитора НАБУ

Верховна Рада не підтримала призначення професорки кафедри правосуддя КНУ імені Тараса Шевченка Олександри Яновської на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро України.

Як повідомляє кореспондент Громадського, «за» проголосували 216 депутатів, за мінімально необхідних 226.

Раніше парламент рейтинговим голосуванням визначив одну з запропонованих комітетом кандидатур. 

Адвокатка з США Марта Борщ отримала 111 голосів депутатів, прокурор з Іспанії Карлос Кастресан 110, а професор Академії адвокатури Сергій Гончаренко — 22. 

Напередодні Антикорупційний комітет рекомендував Раді 4 кандидатури на аудитора НАБУ

Нагадаємо, іще 21 березня 2017 року Верховна Рада не змогла делегувати Найджела Брауна до складу комісії з аудиту НАБУ (за нього проголосували 200 парламентарів).

Цього разу підтримуваний БПП Найджел Браун не потрапив до списку кандидатів. Усього на участь у конкурсі надіслали 9 заявок.

Повідомлялося, що БПП і «Народний фронт» намагалися призначити аудитора НАБУ без співбесідЦе є грубим порушенням процедури, заявили в Реанімаційному пакеті реформ. Обрати аудитора від Ради за процедурою також закликали депутати Європарламенту.

Зазначимо, що кандидатів на посаду аудитора НАБУ мають запропонувати Рада, Кабінет міністрів та президент. Порошенко заявив, що запропонує свою кандидатуру останнім. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram