Правозахисники Amnesty International звернулися до російської влади з проханням організувати їм зустріч у колонії з російським режисером, політв’язнем Кремля Олегом Сенцовим.

Правозахисники Amnesty International звернулися до російської влади з проханням організувати їм зустріч у колонії з російським режисером, політв’язнем Кремля Олегом Сенцовим.

Про повідомляє прес-служба Amnesty International.

«Доля Олега Сенцова привертає величезну міжнародну увагу не тільки через власне обставини його справи, а й через оголошене голодування. Ми також дуже стурбовані його станом. Надходять суперечливі повідомлення  про погіршення його здоров’я. Це викликає величезне занепокоєння», — сказала старша директорка Amnesty International з досліджень Анна Нейстат.

Нейстат написала відповідне прохання про зустріч до директора Федеральної служби виконання покарань в Росії Геннадія Корнієнка.

За словами правозахисниці, експерти Amnesty International мають отримати доступ до Сенцова для оцінки умов його утримання та стану.

В організації розраховують на якнайшвидшу відповідь керівництва Федеральної служби виконання покарань в Росії.

Лист з проханням про доступ до режисера надіслали кур’єром, проте у ФВСП Росії відмовилися обговорювати подробиці і повідомили, що такий лист поки не зареєстровано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Увесь світ за тебе» — у соцмережах привітали Сенцова з днем народження

13 липня у мережі закликали нагадати Трампу перед зустріччю з Путіним про українських політв’язнів.

Нагадаємо, мати українського режисера, політв’язня Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування

Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

У Кремлі обіцяють розглянути звернення матері Сенцова про помилування.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні. 

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Зазначимо, що 13 липня у Олега Сенцова день народження. Йому виповнюється 42 роки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile