Представник посольства Білорусі прийшов 1 жовтня до Міністерства закордонних справ України. Після зустрічі посольство заявило, що позиція Києва щодо подій у Білорусі є «втручанням у внутрішні справи». А от українське МЗС побачило «притаманний МЗС Росії епістолярний жанр» у заявах білоруських посадовців.

Версія посольства Білорусі

За підсумками зустрічі білоруського дипломата з представниками українського МЗС в посольстві Білорусі згадали лише про нібито «втручання у внутрішні справи». Таким, на думку Мінська, є заяви України щодо невизнання Лукашенка легітимним президентом Білорусі та підтримка санкцій проти білоруських чиновників із боку ЄС.

Крім того, білоруське посольство знайшло «заохочення і схвалення з України дій, спрямованих на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в Білорусі», яке назвало «неприпустимим». При цьому в заяві зазначається, що «Білорусь завжди була й залишається відданою принципу добросусідства».

Версія МЗС України

У Міністерстві закордонних справ зазначили, що підставою для запрошення представника посольства Білорусі стала участь у VII Форумі регіонів Білорусі та РФ «представника російської окупаційної адміністрації».

Також представники МЗС під час зустрічі згадали про обшук автомобіля українського посла Ігоря Кизима під час перетину ним українсько-білоруського кордону. Мінськ поки не надав роз’яснень щодо цього інциденту.

«Україна категорично відкидає звинувачення білоруської сторони у нібито втручанні України у внутрішні справи Білорусі, а у помітній останнім часом відчайдушній риториці білоруських чиновників вбачає, на жаль, притаманний МЗС Росії епістолярний жанр», — додають у відомстві.

А що Україна думає про події в Білорусі?

Офіційно — не визнає Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі та підтримує рішення ЄС про введення санкцій проти білоруських чиновників, причетних до розгону протестів та фальсифікацій виборів президента 9 серпня (самі санкції ще не набули чинності).

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснював, що позиція України щодо невизнання легітимності Олександра Лукашенка була продиктована тим, що він зробив остаточний вибір на користь Росії. Офіційно Лукашенка будуть згадувати без вказання будь-якої посади.

А що взагалі відбувається у Білорусі?

Протести, які розпочалися ще 9 серпня, тривають досі. 23 вересня у Мінську відбулася інавгурація Олександра Лукашенка. Провели її «по-тихому», а після цього Лукашенко фактично офіційно вступив на посаду президента.

Таємна інавгурація обурила білорусів, які вже протягом майже двох місяців виходять на протести проти Лукашенка, адже вважають президентські вибори сфальсифікованими.

Низка країн Євросоюзу, Велика Британія, США, Канада та Україна не визнали легітимність Лукашенка та закликали до нових виборів.

27 вересня у Мінську та інших містах Білорусі люди вийшли на так звану «народну інавгурацію Тіхановської». На акції затримали щонайменше 340 людей.

Поділитись: