Велика Британія спільно з Канадою ввела санкції проти самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка та ще сімох високопосадовців країни, зокрема сина Лукашенка Віктора, через порушення прав людини після фальсифікації президентських виборів.

Про це заявили у Міністерстві закордонних справ Великої Британії.

Там зазначити, що санкції запровадили в межах скоординованих міжнародних дій з Канадою. Вони покликані створити тиск на тих, хто «відповідальний за репресії».

Нові обмеження передбачають заборону на в’їзд і замороження усіх активів білоруських високопосадовців. Обидві країни, Британія та Канада, ввели аналогічні санкції. 

Це означає, що люди, які потрапили під санкції, не зможуть в’їхати на територію цих країн, отримати прибуток від їхньої економіки, а також переказати гроші через британські і канадські банки.

«Санкції були введені у відповідь на катування і жорстоке поводження з сотнями мирних протестувальників, яких утримували під вартою після сфальсифікованих президентських виборів», — наголосив очільник МЗС Британії Домінік Рааб.

Зазначимо, що окрім Лукашенка під санкції потрапили: його син Віктор (він є радником свого батька з нацбезпеки), керівник адміністрації самопроголошеного президента Ігор Сергієнко, заступник міністра внутрішніх справ Юрій Назаренко, командир ОМОНу у Мінську Дмитро Балаба та інші. 

ЄС тим часом поки не визначився

Уже понад місяць в ЄС намагаються втілити політичне рішення, досягнуте ще в серпні — запровадити персональні санкції проти причетних до фальсифікації виборів і силових розгонів протестів у Білорусі. Але поки цього зробити не вдалося. Останню спробу здійснили на засіданні Ради Європейського Союзу 21 вересня.

А от країни Балтії вже ввели

25 вересня Литва, Латвія та Естонія оголосили про розширення санкційного списку людей, причетних, на їхню думку, до фальсифікації виборів президента в Білорусі та насилля щодо протестувальників, незгодних із їхніми результатами.

А Україна вводила санкції проти Білорусі?

Санкцій проти білоруських чиновників Україна поки не вводила, втім у Верховній Раді фракція «Голос» уже вимагає це зробити.

Водночас наприкінці серпня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Відносини обіцяють відновити, коли це не шкодитиме репутації України.

23 вересня після так званої інавгурації Лукашенка Україна офіційно заявила, що не визнає його легітимним президентом. Так само легітимність Лукашенка не визнають країни ЄС, США і Канада.

Поділитись: