Представники УПЦ МП почали виїжджати з Києво-Печерської лаври, попри заяви про брак часу — Ткаченко

Представники Української православної церкви московського патріархату продовжують виїжджати з Києво—Печерської лаври, попри заяви напередодні, що їм бракує часу для вчасного виїзду.

Про це розповів міністр культури Олександр Ткаченко під час телемарафону 23 березня.

«Були листи від Московського патріархату до заповідника [до Києво-Печерської лаври] стосовно того, що вони не встигають, але насправді процес виїзду відбувається», — заявив Ткаченко.

За його словами, представники УПЦ МП вивозять «бойлери, столи, стільці».

Водночас на території Нижньої Лаври працює міжвідомча комісія, яка має оцінити стан збереження майна, яке було в користуванні УПЦ МП, пояснив міністр культури.

«Коли комісія завершить роботу, можна буде чітко сказати, що було не так», — додав Ткаченко.

Що передувало?

10 березня національний заповідник «Києво-Печерська лавра» попередив УПЦ МП, що з 29 березня буде розірвано договір від 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, яке є державною власністю.

Як пояснив міністр культури Олександр Ткаченко, розірвання договору зумовлене висновками Міжвідомчої робочої групи, яка зафіксувала порушення умов користування державним майном з боку монастиря.

Ткаченко також заявив, що чернече життя на території Лаври не припиниться після завершення ревізії, проте ченці Української православної церкви московського патріархату мають визначитися, як вони можуть залишитися там.Ткаченко додав, що 11 березня він розмовляв зі священниками, які перейшли з УПЦ МП до Православної церкви України.

В УПЦ МП заявили, що в листі чиновників «жодної інформації про юридичні підстави для розірвання договору не зазначено».

«Що стосується роботи згаданої в листі групи, то про зміст її висновків ніде не повідомлялося, а складалися вони, вочевидь, упереджено та з грубим порушенням юридичних норм», — додали в УПЦ МП.

В УПЦ МП вважають, що єдиною підставою для відселення монахів є «лише забаганка чиновників з Мінкульту», і порівняли їхнє рішення з діями радянської влади в 1960-х роках.

Також намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП митрополит Павло (Лебідь) заявляв, що УПЦ не має наміру виселятися з Києво-Печерської лаври.

Напередодні Священний Синод УПЦ МП також звернувся до своїх вірних та всього українського народу із закликом «підсилити свої молитви і всіма законними засобами захищати найдорожчу святиню».

В УПЦ МП заявляють, що у 1988 році музей передав монахам 15 споруд, які перебували в надзвичайно жахливому стані. За 35 років із відновлення чернечого життя братія обителі відбудувала, примножила та прикрасила монастир, вважають в УПЦ МП.