Війна

Юрист-міжнародник: Президентський законопроект щодо Донбасу — не про деокупацію і не про реінтеграцію

11 листопада, 2017 02:00
Війна/Юрист-міжнародник: Президентський законопроект щодо Донбасу — не про деокупацію і не про реінтеграцію
Зберегти
Вигляд
У президентському законопроекті №7163 має бути визначено, що збройна агресія Росії проти України почалась у 2014 році після анексії Кримського півострова.

У президентському законопроекті №7163 щодо Донбасу покликаний визначити, що збройна агресія Росії проти України почалась у 2014 році після анексії Кримського півострова, а також  встановити рамки дій у відповідь на цю агресію з боку українських державних органів відповідно до норм міжнародного права.

Такий коментар в ефірі програми Громадське.Схід висловив юрист-міжнародник, екс-представник України в Раді ООН із прав людини Володимир Василенко.

За його словами, цей закон є необхідним, але його треба модифікувати і побудувати, щоб відповідав нормам міжнародного права та законодавству України і життєвим інтересам України.

«Тоді він може стати інструментом досягнення нашої остаточної мети — вирішення питання формування чіткої правової позиції у питання відсічі збройної агресії Росії та ліквідації її наслідків. На жаль, на сьогодні ця позиція не сформульована», — сказав він.

Василенко наголосив, що у законопроекті має бути чітко вказано, що збройна агресія Росії проти України почалась після анексії Криму.

«В законопроекті повинно бути зафіксовано, що Україна стала об’єктом збройного нападу Росії, який відповідно до резолюції ООН є міжнародним злочином і що цей напад стався у 2014 році, коли російські війська увійшли в Криму — це перші зафіксовані напади і незаконне втручання збройних сил РФ», — наголосив Василенко.

«Повинно бути зафіксовано, що наслідком і результатом збройної агресії Росії стала тимчасова окупація території України - Криму і Донбасу. Також має бути чітко зафіксовано, що таке збройні сили РФ, які здійснювали окупацію», — додав експерт.

На питання ведучої, що фіксує цей закон, Василенко сказав: 

«Це закон не про деокупацію і не про реінтеграцію, це закон, який фіксує ситуацію, яка виникла внаслідок збройної агресії Росії. Він визначає рамки поведінки державних органів України, реалізація якої має привести до деокупації території, і яка має встановити підстави для реалізації відповідальності Росії», — наголосив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після ухвалення закону про деокупацію в цілому доведеться змінити низку підзаконних актів — міністр Черниш.

6 жовтня Рада ухвалила президентський закон про продовження особливого статусу Донбасу. Пізніше того ж дня його підписав спікер парламенту.

Також Рада у першому читанні підтримала закон №7163 Порошенка «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях у першому читанні». 

Про те, чому було два президентських законопроекти читайте: За завісою деокупації: Як Порошенко й Турчинов домоглися продовження дії закону про особливий статус Донбасу.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини