УКРАЇНА

Представник Вселенського патріарха: Усі церкви в Україні мають бути об’єднані

27 липня, 2018 17:32
УКРАЇНА/Представник Вселенського патріарха: Усі церкви в Україні мають бути об’єднані
Зберегти
Вигляд
Представники Вселенського патріарха заявили, що докладають усіх зусиль, аби церкви в Україні були об’єднані.

Представники Вселенського патріарха заявили, що докладають усіх зусиль, аби церкви в Україні були об’єднані.

Послання від Вселенського патріарха Варфоломія зачитали під час зустрічі з президентом Петром Порошенком в Києві.

«Нам необхідно, аби Україна була дійсно об’єднана, щоб церкви в Україні були дійсно об’єднані», — зазначив представник.

«Сподіваюся, що незабаром процес знайде своє продовження (процес надання Українській церкві Томасу про афтокефалію — ред.). І це засвідчено тим, що сьогодні ви перебуваєте тут, а не в Москві. І я вірю, що завтра вранці ми продемонструємо єдність всіх церков», — зазначив Порошенко.

Порошенко зустрівся з представниками Вселенського патріарха Відео: Facebook/Порошенко

«Чекаємо рішення нашої Матері-Церкви щодо Томосу, чекаємо рішення Синоду. Дуже дякуємо за твердість, яку демонструє Його Всесвятість по відношенню до України з боку Матері-Церкви. Ми впевнені, що зараз це рішення має бути прийняте у суворій відповідності до канонічних норм», — додав Порошенко.

Президент Петро Порошенко 28 липня візьме участь у заходах з нагоди відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі – України.

27 липня в Києві пройшла хода вірян УПЦ Московського патріархату

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

Нагадаємо, 19 квітня 2018-го Верховна Рада України підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Президент Петро Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.  

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами. Автокефалія — це статус помісної церкви, як частини Вселенської Православної Церкви. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини