УКРАЇНА

Річниця Хрещення Київської Русі-України: у столиці відбулася хода вірян УПЦ МП

27 липня, 2018 18:15
УКРАЇНА/Річниця Хрещення Київської Русі-України: у столиці відбулася хода вірян УПЦ МП
Зберегти
Вигляд
З нагоди відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі – України 27 липня в Києві відбувається хода, організована Українською православною церквою Московського патріархату, а 28 липня — Українською православною церквою Київського патріархату.

З нагоди відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі – України 27 липня в Києві відбулася хода, організована Українською православною церквою Московського патріархату.

Учасники хресного ходу УПЦ МП у Києві, 27 липня 2018 р. Сьогодні у Києві з нагоди 1030 річниці хрещення Русі відбулася хресна хода та молебень на Володимирській гірці. Через це у центрі Києва перекрито рух транспорту та посилено заходи безпеки Фото: Анастасія Власова/Громадське

28 липня також відбудеться хресна хода, організована Українською православною церквою Київського патріархату. 

За попередніми даними правоохоронців, у хресних ходах візьмуть участь до 200 тисяч вірян Київського та Московського патріархатів Української православної церкви.

Учасники хресного ходу УПЦ МП у Києві, 27 липня 2018 р. Фото: Володимир Гонтар/УНІАН

Близько п'яти тисяч правоохоронців забезпечують порядок під час хресної ходи у Києві. Також у центрі міста правоохоронці з металошукачами перевіряють речі громадян.

Через заходи до річниці Хрещення Русі в Києві обмежать рух низкою вулиць. 

Президент Петро Порошенко 28 липня візьме участь у заходах з нагоди відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі – України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

Нагадаємо, 19 квітня 2018-го Верховна Рада України підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Президент Петро Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.  

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини