Зустріч предстоятеля ПЦУ Епіфанія із держсекретарем США Майком Помпео. 23 жовтня 2019 року.
Фото:

Пресслужба ПЦУ

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній 23 жовтня в рамках візиту до Сполучених Штатів Америки зустрівся із державним секретарем США Майком Помпео.

Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

«Митрополит Епіфаній висловив сподівання, що Вашингтон і надалі буде залишатися незламним у своїй підтримці суверенітету і територіальної цілісності України, у справі захисту релігійної свободи, протидії російській агресії та повернення всіх українських заручників додому», — йдеться в повідомленні.

Крім того, предстоятель ПЦУ повідомив держсекретареві США про процес міжнародного визнання української помісної церкви, зокрема про рішення Елладської православної церкви визнати ПЦУ, а також розповів про «ганебну ситуацію», яка склалася зі свободою релігії і віросподівання на окупованих територіях Донбасу й анексованого Криму.

Своєю чергою, державний секретар наголосив, що США захищали і будуть захищати право кожної людини на свободу віросповідання та можливість молитися відповідно до свого вибору.

Раніше повідомлялось, що позачерговий собор ієрархів Православної церкви Еллади визнав ПЦУ на чолі з митрополитом Епіфанієм.

Нагадаємо,

  • 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
  • 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.
  • 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Таким чином, процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно була завершена.
  • 7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.
Поділитись: