Прем’єр-міністр Олексій Гончарук доручив Фонду держмайна провести приватизацію понад 300 державних об’єктів у 2020 році.

Про це Гончарук повідомив у Facebook.

За його словами, вже у січні було оголошено «87 прозорих аукціонів».

«Приватизація — це про залучення інвестицій і створення нових робочих місць за рахунок передачі у приватну власність збиткових, нестратегічних об’єктів, що належать державі. Десятиліттями більшість держпідприємств були збитковими для держави, але досить прибутковими для олігархів, які через «своїх» людей на посадах заробляли мільйони», — зазначив Гончарук.

Він наголосив, що приватизовані мають бути усі збиткові підприємства, однак стратегічні залишаться у власності держави.

«За останній квартал 2019-го року на продаж через е-аукціони виставлено більше об’єктів, ніж за три попередніх квартали 2019 року. Загалом у першому кварталі (2020-го — ред.) Фонд держмайна планує оголосити понад 200 аукціонів з новою якістю розкриття інформації», — розповів прем’єр.

Він уточнив, що йдеться про пілотний проект — «віртуальну кімнату даних», де всі документи підприємства будуть доступні в електронному форматі для всіх бажаючих.

Раніше Кабмін затвердив перелік стратегічних держпідприємств, які не підлягають приватизації.

2 жовтня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про скасування переліку заборонених для приватизації підприємств. За це рішення проголосувало 250 депутатів. Згодом в уряді повідомили, що планують розробити новий перелік заборонених для приватизації компаній протягом 3 місяців, тобто до кінця січня 2020 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile