Серед вимог Міжнародного валютного фонду до України може бути скасування низки обмежень на енергетичному ринку та забезпечення незалежності Національного банку України.

Про це прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив в інтерв’ю спеціальному випуску Newsweek, присвяченому Всесвітньому економічному форуму у Давосі.

«Я не впевнений, що зможу оголосити деталі програми до того часу, як її буде оголошено. Але думаю, що програма може містити пункт про зменшення адміністративного тиску на енергетичних ринках, так що можемо очікувати на подальшу лібералізацію у цій сфері», — повідомив Гончарук.

Він також додав, що серед вимог МВФ — забезпечення незалежності Національного банку України та проведення низки антикорупційних заходів.

7 грудня Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile