Світ

Прем'єр Японії висунув Трампа на Нобелівську премію миру на прохання США — японські ЗМІ

Asahi Shimbun
Світ/Прем'єр Японії висунув Трампа на Нобелівську премію миру на прохання США — японські ЗМІ
Зберегти
Вигляд
Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе минулої осені висунув кандидатуру президента США Дональда Трампа на здобуття Нобелівської премії миру. Такий крок він зробив на неформальне прохання Вашингтона, повідомила 17 лютого японська газета Asahi Shimbun з посиланням на джерела.

Японський прем'єр висунув кандидатуру Трампа, оцінивши його зусилля щодо налагодження діалогу з Північною Кореєю у контексті відмови КНДР від ядерної зброї, пише видання.

Нагадаємо, 16 лютого Трамп заявив, що його висунули на Нобелівську премію миру. За його словами, він отримав від прем'єра Японії копію листа до Нобелівського комітету про висунення його кандидатури.

Газета Asahi Shimbun зазначає, що американські посадовці попросили Абе висунути кандидатуру президента США після зустрічі Трампа з лідером КНДР Кім Чен Ином.

Офіційно Міністерство закордонних справ Японії не підтвердило і не спростувало інформації видання. Адміністрація президента США також відмовилась від коментарів.

За правилами Нобелівського комітету, право висувати кандидатури на здобуття премій мають лідери держав. Водночас інформація про те, хто кого висунув розкривається лише через 50 років після вручення премії.

Раніше повідомлялось, що КНДР попередила США про можливість зриву переговорів про ядерне роззброєння.

Нагадаємо, 12 червня Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.

Президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», у якому йшлося про денуклеарізацію Корейського півострова, а також про передачу останків американських солдатів.

Трамп повідомив, що переговори з КНДР відбулися краще, ніж будь-хто міг очікувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи зміниться світ після зустрічі Трампа й Кім Чен Ина?

Пов`язані новини