Прем’єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей 4 березня відвідала Солсбері, де рік тому нервово-паралітичною речовиною «Новачок» отруїли екс-агента російської розвідки Сергія Скрипаля та його дочку Юлію.

Під час візиту Мей заявила, що річниця цього інциденту є «важливою віхою для Солсбері, коли відкинуте застосуванням хімічної зброї місто виходить із тіні». Також очільниця уряду наголосила, що високо оцінює дух і рішучість жителів Солсбері.

У повідомленні на сторінці прем’єр-міністерки королівства йдеться, що Мей обговорила з місцевими жителями та бізнесменами відновлення міста.

Раніше повідомлялося, що Московський державний університет (МДУ) планує провести «Перші Скрипальські читання», присвячені річниці отруєння Скрипалів.

Нагадаємо, у березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». 

5 вересня 2018 року британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки. Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».

Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим, де вони заявили, що відвідували Солсбері як туристи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів

26 вересня 2018 року видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я Руслана Боширова — Анатолій Чепіга. За даними журналістів, він є полковником ГРУ РФ і має звання «Героя Росії».

9 жовтня видання The Insider і Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я другого підозрюваного в отруєнні Скрипаля, відомого як Олександр Петров — Олександр Євгенович Мішкін. Він є військовим лікарем і полковником ГРУ Росії.

У лютому 2019 року розслідувачі Bellingcat та видання The Insider встановили справжнє ім’я ше одного імовірного агента ГРУ, причетного до отруєння в Солсбері. Його ім'я — Денис Сергеєв.

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.


Поділитись: