Прем’єрка Британії Тереза Мей скасує вирішальне голосування у парламенті щодо виходу країни зі складу Євросоюзу. Про це повідомив Bloomberg з посиланням на джерела, обізнані із ситуацією.

Голосування у парламенті за Brexit мало відбутися увечері у вівторок 11 грудня, однак тепер його можуть перенести.

На тлі повідомлень про можливе скасування прем’єркою цього голосування — курс фунта у Британії впав до найнижчого з 2017 року рівня.

Тепер Тереза Мей проводить фінальні переговори з наближеними до себе міністрами, аби остаточно сформувати позицію уряду щодо Brexit, повідомило джерело Bloomberg. Очікується, що вона виступить із заявою увечері 10 грудня.

Напередодні Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду про Brexit в односторонньому порядку. 

25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

Міністр з питань Brexit Домінік Рааб і міністр з питань Північної Ірландії Шайлеш Вара пішли у відставку 15 листопада — наступного дня після того, як британський Кабінет міністрів погодив попередній текст угоди щодо Brexit.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ефект доміно: чи стануть відставки міністрів у Великій Британії загрозою для Brexit?

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: