УКРАЇНА

ТОП-5 тижня: прес-конференція Порошенка, «газові війни» та сценарії екологічної катастрофи на Донбасі

9 березня, 2018 18:57
УКРАЇНА/ТОП-5 тижня: прес-конференція Порошенка, «газові війни» та сценарії екологічної катастрофи на Донбасі
Зберегти
Вигляд
lead
Чому президент і прем'єр пускають один одному шпильки, що не так із законом про Антикорупційний суд і «кінець людства» у Східній Гуті

ЗОНА ВІДЧУЖЕННЯ ДОНБАС

Підтоплення шахт загрожує Донецьку й сусіднім містам просіданням ґрунту, забрудненням річок азотом і важкими мінералами, зараженням питної води, а отже й захворюваннями — це може статися за 15, 10, а можливо і 5 років. Під загрозою насамперед промислові центри. Екологічними біженцями можуть стати щонайменше 2,5 мільйони людей.

Донбас — найбільший індустріальний регіон світу, де триває війна. Досі вдавалося уникати значних надзвичайних ситуацій — на щастя, обстріли не зачепили хімпідприємства. Однак руйнівні процеси, що їх спричинило масове закриття й затоплення шахт, уже четвертий рік тривають під землею. Востаннє таке траплялося під час Другої світової. Річ у тім, що водовідлив повинен працювати навіть на вже закритих копальнях.

Але в умовах конфлікту витрачати гроші на це видається невигідним. Часом бракує доступу — дві третини українських вугільних підприємств розташовані на тимчасово окупованій території. В одній з шахт законсервовані радіаційні сполуки, які зберігаються після підземного ядерного вибуху.

Спецпроект Громадського доступно розповідає про напрацьовані науковцями сценарії екологічної катастрофи, що може статися на сході країни. Наше завдання — не налякати, а показати, до чого може призвести бездіяльність, і які дії допоможуть уникнути найгіршого.

Зона відчуження Донбас (СПЕЦПРОЕКТ)

ТРАГЕДІЯ В СИРІЙСЬКІЙ СХІДНІЙ ГУТІ

«Щоб знайти їжу, я маю півтори години — час, коли вщухають обстріли. Це як гра в російську рулетку. Я не знаю, повернуся чи ні». Так Ахмад Ханчор, активіст зі Східної Гути згадує про минулий тиждень. Громадському вдалося зв'язатися із сирійцями, які нині перебувають в епіцентрі подій і переживають чи не найгіршу трагедію від часів Алеппо.

Про нинішнє становище Східної Гути — читайте в матеріалі Громадського. 

«Кінець людства»: очевидці про трагедію в сирійській Східній Гуті

Фото: EPA-EFE/MOHAMMED BADRA

10 ЦИТАТ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ ПЕТРА ПОРОШЕНКА

28 лютого президент Петро Порошенко несподівано провів велику прес-конференцію. Востаннє він спілкувався з журналістами у травні 2017-го, одразу після офіційного повідомлення про те, що ЄС запроваджує з Україною безвізовий режим. Про те, що Петро Порошенко дасть прес-конференцію журналісти дізналися напередодні вдень, як і співробітники державної охорони.

Неофіційно вони розповідають: дата прес-конференції змінювалася двічі. В середу, 27 лютого, їм повідомили, що це станеться в останній день зими в «Мистецькому Арсеналі». Заради цього скасували урочисте нагородження співробітників УДО, заплановане на цей день в Арсеналі.

До початку прес-конференції охорона президента не пропустила на захід активісток руху FEMEN, а також невідомих, які намагалися пронести яйця.

Співробітники мистецького комплексу жартували між собою, що на прес-конференцію прийшло більше співробітників СБУ, ніж журналістів. «Ми ж їх майже всіх знаємо в обличчя, хоча вони намагалися маскуватися під журналістів і прийшли з теками та записниками», — сміється співрозмовник Громадського.

Президент прийшов у гарному гуморі та старих туфлях. Протягом майже двох годин спілкування з журналістами він інколи підглядав у два «суфлери», що стояли поряд зі сценою, та намагався виглядати невимушено, хоча, відповідаючи на деякі питання, все ж не міг приховати роздратування. Зокрема й відповідаючи на питання Громадського.

У нашому матеріалі — ключові питання журналістів та відповіді Петра Порошенка.

«Коли я обирався президентом, мої статки були набагато більші, ніж зараз», — 10 цитат прес-конференції Порошенка

Фото: Володимир Гонтар/УНІАН

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ МІЖ ПОРОШЕНКО І ГРОЙСМАНОМ

Президент Петро Порошенко та прем'єр Володимир Гройсман останнім часом уникали спільних появ і навіть пускали шпильки на адресу один одного. Напруження у стосунках збіглося в часі з «дедлайнами» від МВФ — щоб отримати черговий транш, Україна має до 1 квітня підняти ціни на газ, а також якнайшвидше ухвалити закон про створення Антикорупційного суду.

Як це впливає на стосунки президента й прем'єра та чим може обернутися для країни — у матеріалі Громадського.

Газ, суд і три великі літери: як Порошенко «підвів» Гройсмана під МВФ

Фото: Владислав Мусієнко/POOL/УНІАН

КОНФЛІКТ ГАЗПРОМУ І НАФТОГАЗУ

Як швидко Газпром може виконати погрозу розірвати контракти з Нафтогазом? Навіщо Україні російський газ? Та чи є альтернативні джерела? — відповіді на ці та інші питання в матеріалі Громадського — Газові війни: чому українцям довелося прикрутити опалення

Фото Марків Михайло / POOL

Більше про:
# ТОП-5
Пов`язані новини