Президент України Володимир Зеленський повідомив, що виступає за позбавлення Служби безпеки України невластивих їй функцій розслідувати економічні злочини. Також президент заявив про підтримку створення Служби фінансових розслідувань замість податкової міліції.

Про це Зеленський повідомив під час зустрічі з бізнесом 20 червня.

«Як тільки буде сформована нова Рада, ми запропонуємо невідкладно позбавити СБУ невластивих їй функцій. СБУ повинна боротись з диверсантами, а не займатися бізнесом. Я також підтримую демілітаризацію податкової служби та створення Державної служби з фінансових розслідувань», — заявив Зеленський.

Він також повідомив про необхідність державі позбутися непрофільних активів та проведення масштабної приватизації.

Міністерство фінансів представило законопроект про створення Служби фінансових розслідувань наприкінці лютого 2017 року за каденції тодішнього міністра фінансів Олександра Данилюка, який наразі обіймає посаду секретаря РНБО. Через місяць тодішній Порошенко виступив за її невідкладне створення.

19 березня 2018 року депутатка фракції БПП Ніна Южаніна зареєструвала законопроект про створення Національного бюро фінансової безпеки у Верховній раді.

Представники бізнесу заявили, що закон про НБФБ потребує доопрацювання.

Також експерти РПР закликали доопрацювати закон про НБФБ. На їхню думку прийняття закону у чинній редакції може посилити тиск на бізнес та призвести до обмеження повноважень НАБУ.

Раніше закон очільниці комітету з питань податкової та митної політики розкритикував міністр фінансів України. У Мінфіні повідомили, що якщо прийняти законопроект у чинній редакції, то керівник НБФБ отримає доступ до будь-якої засекреченої інформації в Україні.

Поділитись: