Громадянська мережа ОПОРА заявила, що президент чи парламентська більшість не повинні формувати склад Центральної виборчої комісії під поточну політичну силу.

«7-річний термін повноважень для членів комісії закладався в профільний закон за логікою забезпечення безсторонності даного органу. Наближення практики скорочення чи, навпаки, пролонгації без належних на те підстав, ставить під сумнів її нейтральність та можливість діяти виключно в межах закону, а не партійних інтересів», ― ідеться в заяві.

В організації закликають парламент змістовно оцінити застереження президента, а також проконсультуватися з профільними неурядовими та міжнародними експертними організаціями.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський ініціював звільнення всіх членів Центральної виборчої комісії. Таку пропозицію Зеленський пояснює проблемами на окрузі №198 на Черкащині, де переможцем визнали мажоритарника Сергія Рудика, але потім суд скасував це рішення. Також у поданні президент вказує, що ЦВК «проявляла недостатню виваженість», коли відмовила зареєструвати 28 кандидатів у народні депутати

В ОПОРІ заявили, що претензії щодо дій ЦВК не призвели до порушення виборчих прав громадян.

Поділитись: