Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі перервала свій візит до Білорусі у зв'язку з протестами в Тбілісі і повертається в країну.

Про це «Інтерпресньюс» повідомили в адміністрації президента Грузії.

Зурабішвілі поїхала в Білорусь 20 червня і мала бути присутньою на відкритті других Європейських ігор у Мінську й підтримувати там грузинських спортсменів.

Крім того, прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе перервав офіційний візит у Баку і також повертається у Тбілісі, пише «Радіо Свобода». Кобахідзе довелося скасувати зустріч з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим. 

Нагадаємо, Зурабішвілі звинуватила організаторів протестів у Тбілісі у діях на користь Російської Федерації та закликала громадськість до спокою.

Увечері 20 червня в Тбілісі близько 7 тисяч людей вийшли на акцію протесту. Вони вимагають відставки голови парламенту Іраклія Кобахідзе, глави МВС Георгія Гахар і глави Служби безпеки Вахтанга Гомелаурі через візит російських депутатів в Тбілісі. Невдоволення громадськості викликало те, що російський депутат, член Комуністичної партії Сергій Гаврилов сидів у кріслі голови парламенту Грузії, коли виступав на сесії Міжпарламентської асамблеї православ'я. Це також викликало обурення групи парламентаріїв, які зірвали засідання.

Після декількох годин сутичок, застосування сльозогінного газу, гумових куль та водометів силовики завершили операцію з розгону акції протесту. За даними МОЗ Грузії, постраждали 69 людей. Лідер опозиційної партії «Нова Грузія» Георгій Вашадзе анонсував нову акцію протесту 21 червня о 19:00 на проспекті Руставелі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile