Світ / Близький Схід

Президент Ірану закликав мусульман об’єднатися проти CША

Reuters
Світ/Близький Схід/Президент Ірану закликав мусульман об’єднатися проти CША
Зберегти
Вигляд
Президент Ірану Хасан Рухані закликав мусульман об’єднатися проти Сполучених Штатів Америки у зв’язку з відновленням Вашингтоном санкцій проти Ірану.

Він переконаний, що всі мусульмани світу повинні об’єднатися в боротьбі проти США, а не «розгортати червоні килими для злочинців».

«У нас є вибір: або розгортати червоні килими для злочинців, або жорстко виступати проти несправедливості і залишатися вірними нашому пророку, нашому Корану і нашому ісламу», — заявив Рухані.

Він додав, що «коритися Заходу на чолі з Америкою — це зрада релігії і майбутніх поколінь».

Крім того, Рухані заявив, що готовий «захищати інтереси саудівського народу від тероризму, агресії та наддержав».

«І ми не вимагаємо 450 мільярдів доларів, щоб це зробити», — підкреслив Рухані, натякаючи на контракти Саудівської Аравії зі США.

Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану.

Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

ЄС занепокоєний виходом США з ядерної угоди та заявою про нові санкції проти Ірану.

В ООН «глибоко розчаровані» виходом США з ядерної угоди з Іраном.

У зв’язку з відновленням США санкцій, про припинення комерційних проектів в Ірані заявила французька енергетична компанія Total, а також дві найбільші європейські авіакомпанії. В той же час, Єврокомісія заявила про виділення Ірану фінансової допомоги у розмірі 18 мільйонів євро.

5 листопада набули чинності відновлені санкції США проти Ірану, які були скасовані у межах угоди 2015 року. Вони торкнуться експорту нафти, судноплавства та низки галузей економіки. Під відновлені санкції потраплять понад 600 компаній та фізичних осіб з Ірану.

Водночас у США заявили, що ці обмеження не поширюватимуться на вісім країн. Їм дозволили купувати іранську нафту в обхід санкцій.

12 листопада у МАГАТЕ заявили, що Іран дотримується умов ядерної угоди 2015 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з ядерної угоди з Іраном призведе до гонки атомного озброєння — МЗС Британії

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Пов`язані новини