Президент Ірану закликав мусульман об’єднатися проти CША
Президент Ірану Хасан Рухані закликав мусульман об’єднатися проти Сполучених Штатів Америки у зв’язку з відновленням Вашингтоном санкцій проти Ірану.
Він переконаний, що всі мусульмани світу повинні об’єднатися в боротьбі проти США, а не «розгортати червоні килими для злочинців».
«У нас є вибір: або розгортати червоні килими для злочинців, або жорстко виступати проти несправедливості і залишатися вірними нашому пророку, нашому Корану і нашому ісламу», — заявив Рухані.
Він додав, що «коритися Заходу на чолі з Америкою — це зрада релігії і майбутніх поколінь».
Крім того, Рухані заявив, що готовий «захищати інтереси саудівського народу від тероризму, агресії та наддержав».
«І ми не вимагаємо 450 мільярдів доларів, щоб це зробити», — підкреслив Рухані, натякаючи на контракти Саудівської Аравії зі США.
Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану.
Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».
ЄС занепокоєний виходом США з ядерної угоди та заявою про нові санкції проти Ірану.
В ООН «глибоко розчаровані» виходом США з ядерної угоди з Іраном.
У зв’язку з відновленням США санкцій, про припинення комерційних проектів в Ірані заявила французька енергетична компанія Total, а також дві найбільші європейські авіакомпанії. В той же час, Єврокомісія заявила про виділення Ірану фінансової допомоги у розмірі 18 мільйонів євро.
5 листопада набули чинності відновлені санкції США проти Ірану, які були скасовані у межах угоди 2015 року. Вони торкнуться експорту нафти, судноплавства та низки галузей економіки. Під відновлені санкції потраплять понад 600 компаній та фізичних осіб з Ірану.
Водночас у США заявили, що ці обмеження не поширюватимуться на вісім країн. Їм дозволили купувати іранську нафту в обхід санкцій.
12 листопада у МАГАТЕ заявили, що Іран дотримується умов ядерної угоди 2015 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з ядерної угоди з Іраном призведе до гонки атомного озброєння — МЗС Британії
У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.
Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.
Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.
- Поділитися: