Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про зміни до Конституції України, якими пропонує зменшити конституційний склад Верховної Ради та закріпити пропорційну виборчу систему.

Відповідний законопроєкт №1017 з'явився на сайті парламенту 29 серпня.

Цей законопроєкт Зеленський визначив невідкладним. Однак наразі тексту законопроєкту на сайті Ради не опубліковано.

Раніше представник президента України Володимира Зеленського у Верховній Раді попереднього скликання Руслан Стефанчук повідомляв, що кількість народних депутатів необхідно зменшити. Він пояснював це скороченням населення України.

«Сьогодні обговорюють кількість депутатів: 450 — це багато чи мало. Є європейські норми представництва. Коли нас було 52 мільйони, то було досить, а коли ми після перепису побачимо, що нас 30 мільйонів, то для чого нам 450 депутатів? Тоді ми можемо говорити, що норми уявлення порушені й кількість народних депутатів треба переглянути», — зазначив Стефанчук.

11 липня Верховна Рада України ухвалила новий Виборчий кодекс. Він передбачає введення пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміна виборчої системи на місцевих виборах.

Поділитись: