Світ

Президентка Грузії утрималася від привітань ПЦУ з отриманням томосу

Twitter
Світ/Президентка Грузії утрималася від привітань ПЦУ з отриманням томосу
Зберегти
Вигляд
Новообрана президентка Грузії Саломе Зурабішвілі утрималася від привітань Православної церкви України з отриманням томосу про автокефалію, зазначивши, що як відповідальна президентка не може цього зробити.

«Особисто мені було б легко привітати українців з незалежністю їхньої церкви, це природно, враховуючи наше власне минуле, але як президентка я несу велику відповідальність. Наш патріархат поводить себе обережно (стримує себе) через певні наслідки, я не можу ускладнювати ситуацію», — написала Зурабішвілі.

Ймовірно, йдеться про відсутність офіційних заяв Грузинської православної церкви щодо надання автокефалії Православній церкві України.

Утім після засідання Синоду Грузинської православної церкви 27 грудня, його члени попередньо заявили, що церква підтримає українську автокефалію, а свою офіційну позицію висловить після публікації постанови від Вселенського патріарха.

Нагадаємо, 6 січня Православна церква України отримала томос від Вселенського патріарха Варфоломія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Томос про надання автокефалії Православній церкві України Вселенський патріарх підписав 5 січня. У цьому документі надання грамоти про незалежність обґрунтовано тим, що про самоврядування з початку здобуття Україною незалежності просили й церковні діячі, й українські чиновники. Томос також зафіксував юрисдикцію Православної церкви України — вона обмежується територією держави, тому ПЦУ не може ставити єпископів або засновувати парафії за межами України. Парафії ПЦУ відтепер підпорядковуються Вселенському патріархату.

У тексті документа також визначено, що томос дається на збереження предстоятелю Православної церкви України Епіфанію і президенту України Петру Порошенку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Томос чи не томос? Як добре ви знаєте церковну лексику (ТЕСТ)

Пов`язані новини