УКРАЇНА

Президент підписав закон про судову реформу

22 листопада, 2017 17:20
УКРАЇНА/Президент підписав закон про судову реформу
Зберегти
Вигляд
Президент Петро Порошенко підписав закон, який вносить зміни до низки процесуальних кодексів та інших законодавчих актів.

Президент Петро Порошенко підписав закон, який вносить зміни до низки процесуальних кодексів та інших законодавчих актів.

Про це повідомляється на сайті глави держави.

Законом запроваджуються нові правила судового процесу в цивільному, господарському, адміністративному судочинстві, а також вносяться деякі зміни до правил кримінального процесу.

Законопроект був розроблений Радою з питань судової реформи з урахуванням пропозицій українських та міжнародних експертів.

«Він покликаний привести українські правила судового процесу у відповідність із кращою європейською та міжнародною практикою», — йдеться у повідомленні.

Норми закону розширюють способи судового захисту та засоби доказування у судовому процесі.

Також передбачене запровадження системи «електронного суду», яка спростить комунікацію із судом та зменшить витрати на утримання судової системи.

Раніше авторка змін до закону, депутатка від «Самопомочі» Олена Сотник повідомила, що президентові на підпис віддали сфальсифікований законопроект про судову реформу.

За її словами, поправка 176 чітко визначає, що ГПУ має закінчити всі розпочаті справи проти корупціонерів часів Януковича і лише потім передавати справи топ-посадовців до НАБУ. Але у фінальному варіанті тексту закону, надісланому АП до уряду, ця правка відсутня.

3 жовтня Верховна Рада підтримала судову реформу. За законопроект №6232, який вносить зміни до Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу про адміністративне судочинство України та інших законодавчих актів проголосували 234 народних депутати.

Вже наступного дня у Раді зареєстрували проект про скасування судової реформи. Депутати Ради не підтримали скасування судової і пенсійної реформи.

Голова Ради Андрій Парубій 31 жовтня передав на підпис президенту закон щодо проведення судової реформи.

ЧИТАЙТЕ: Ударили по термінах: як поправки до судової реформизагрожують розкриттю десятків резонансних злочинів

Пов`язані новини