За перші 4 місяці 2019 року прибутки платоспроможних українських банків зросли на 7,4 мільярда гривень або на 69,1% проти аналогічного періоду 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Таке зростання прибутків банків стало результатом збільшення доходів банківської системи на 29%. Водночас витрати банків зросли набагато меншими темпами — на 20%.

«Національний банк очікує, що у 2019 році прибутковість сектору залишиться високою. Нагадаємо, у 2018 прибуток банківської системи сягнув історичного максимуму — 21,7 млрд грн», — повідомляють у Нацбанку.

Фото:

Нацбанк

Раніше повідомлялось, що у першому кварталі українські банки отримали 12,9 мільярда гривень. З них 8,1 мільярда гривень — прибуток державних банків.

22 травня уряд затвердив склад наглядових рад державних банків. Наразі очікується затвердження представників президента у цих наглядових радах.

Раніше повідомлялось, що Мінфін затвердив нові вимоги до звітності державних банків щодо роботи з непрацюючими кредитами.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Зазначається, що у Міжнародному валютному фонді рекомендували Нацбанку регулярно звітувати перед суспільством щодо стану непрацюючих кредитів.

Поділитись: