Відставка голови Національного банку України Якова Смолія не є передумовою чи причиною для паніки на валютному ринку.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко, пише пресслужба відомства.

За його словами, Мінфін спільно з Кабінетом міністрів продовжить робити все можливе для стабілізації економіки, а кадрові рішення ніяк не вплинуть на макроекономічну та фінансову стабільність країни.

«Мінфін має належну комунікацію з командою НБУ з питань фінансової та фіскальної політик. Так само ми продовжуємо переговори й тісну співпрацю з нашими міжнародними партнерами. Ситуація абсолютно контрольована, і немає жодних [підстав] для паніки на валютному ринку», — заявив Марченко.

Нагадаємо, пізно ввечері 1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про свою відставку через «систематичний політичний тиск».

Зранку 2 липня Зеленський погодив звільнення Якова Смолія з посади голови НБУ і подав відповідну постанову до Верховної Ради. Тепер остаточне рішення мають ухвалити депутати.

Відставка Смолія вже коштувала Україні близько 1,75 мільярда доларів — угоду з розміщення облігацій на цю суму напередодні скасували у Мінфіні.

Речник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Пітер Стано заявив, що звільнення Якова Смолія на тлі ймовірного політичного тиску — це «тривожний сигнал». Підрив цієї інституції ставить під загрозу підтримку порядку денного реформ в Україні. 

Поділитись: