Колишньому прикордоннику повідомили про підозру в незаконному переправленні людей через державний кордон України. Йдеться про те, що він пропустив п'ятого президента України Петра Порошенка та його родину на відпочинок на Мальдіви. 

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

За даними слідства, прикордонник у січні 2018 року надав незаконну вказівку підлеглим, щоб ті пропустили через кордон Порошенка та його родину.

Наразі перевіряють, чи причетне керівництво Державної прикордонної служби України та Управління державної охорони України до пропуску через кордон колишніх топ-чиновників без проходження процедури паспортного та митного контролю поза межами пункту пропуску.

Підозру повідомили за ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу. У разі доведення вини експрикордоннику загрожує позбавлення волі від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.

Нагадаємо, 6 серпня 2019 року Державне бюро розслідувань розпочало розслідування щодо Петра Порошенка через ймовірно незаконний перетин кордону для відпочинку на Мальдівах у січні 2018 року.

На початку 2018-го року під час неафішованого різдвяного відпочинку на Мальдівах тодішній президент Петро Порошенко орендував окремий острів. Пресслужба Порошенка наголошувала, що президент зустрічав Новий рік вдома, а потім відвідав «з метою короткого відпочинку» Мальдівські острови. Повідомлялось, що відпочинок за кордоном президент оплачував за власний кошт, і це буде в його декларації. 

Водночас журналісти програми «Схеми» виявили, що президент намагався приховати свою поїздку. Зокрема, за даними журналістів, родина Порошенка літала під чужими іменами. 

Поділитись: