Національний банк України може визнати «Промінвестбанк», який раніше належав російському державному «Внешекономбанку», неплатоспроможним, через те, що процедуру його примусового продажу не погодили з НБУ.

Про це повідомили у пресслужбі відомства.

Там зазначають, що, відповідно до чинного законодавства, Національний банк має погоджувати входження у капітал українських банків нових акціонерів. У разі ж, якщо такого не відбувається, то НБУ вважає, що структура банку непрозора. Це є причиною віднесення банку до категорії проблемних, а згодом — до неплатоспроможних.

«Нагадуємо, що структури власності українських банків мають бути прозорими. Водночас всі власники істотної участі в банках повинні мати бездоганну ділову репутацію та задовільний фінансовий стан», — зазначають у Нацбанку.

Там додають, що не втручаються у процеси купівлі-продажу акцій банку або у процес виконання судових рішень, однак новий власник контрольного пакета акцій «Промінвестбанку» мав погодити з НБУ своє входження у капітал цього банку.

Для цього у договорі про передачу акцій банку новому власнику мали передбачити умову, що фактична передача закінчується лише після погодження нового власника Нацбанком.

5 березня в Україні примусово продали контрольний пакет акцій «Промінвестбанку» за 268,7 мільйона гривень. Продаж відбувся попри заборону, яку наклав Стокгольмський арбітраж. «Внешекономбанк» («ВЕБ»), якому належав «Промінвестбанк», заявив, що вимагатиме стягнення з України компенсації за примусовий продаж банку.

Зазначимо, що у червні 2019 року «ВЕБ» подав позов до Стокгольмського арбітражу, у якому звинуватив Україну в «експропріації майна», зокрема у примусовій конфіскації акцій «Промінвестбанку». Також «ВЕБ» вимагав, щоб Стокгольмський арбітраж наклав тимчасову заборону на проведення будь-яких дій щодо відчуження акцій «Промінвестбанку».

Стокгольмський арбітраж погодився накласти заборону на продаж «Промінвестбанку», однак Україна це рішення оскаржила в апеляції. 2 березня 2020 року апеляційна палата ухвалила рішення на користь російської державної корпорації та залишила в силі заборону на продаж акцій «Промінвестбанку».

Акції «Промінвестбанку» в Україні намагаються продати на вимогу Ігоря Коломойського та компаній, які йому належать. Так Коломойський намагається погасити заборгованість Росії за рішенням іншого міжнародного арбітражу у Гаазі, який присудив олігарху компенсацію за втрату активів під час анексії Криму Росією.

18 лютого 2020 року заборону на продаж акції «Промінвестбанку» наклав Окружний адміністративний суд Києва.

24 грудня 2019 року стало відомо, що «Промінвестбанк» закрив майже всі свої банківські відділення, залишивши працювати лише одне. На початок 2019 року у банку було 56 відділень по всій Україні. Також «Промінвестбанк» припинив обслуговувати фізичних осіб.

19 липня 2019 року на фондовій біржі «ПФТС» виставили на продаж 99,7% «дочки» російського державного банку «Внешекономбанк», «Промінвестбанку». Акції планували продати через аукціон за 532,1 мільйона гривень.

10 червня «Промінвестбанк» подав на Україну до Стокгольмського арбітражу. Загальна вартість позову складає «сотні мільйонів доларів».

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Поділитись: