Міністр закордонних справ Вадим Пристайко прокоментував мемом «як там у хохлів?» той факт, що зараз у США та Росії в інформаційному просторі на перших ролях перебуває Україна.

Про це Пристайко заявив на прес-конференції з главою МЗС Німеччини Гайко Маасом, відповідаючи на запитання щодо процедури імпічменту президента США Дональда Трампа.

«Читаючи стрічку Twitter та ЗМІ, особливо американські, здається, що більш цікавої теми, ніж Україна, в США взагалі не існує. Знаєте, в Росії є такий мем «як там у хохлів?», тобто, все що відбувається кожного дня, про що постійно говорять — що відбувається в Україні. Це складає найбільш цікавий момент у їхньому спілкуванні. Можна було б задовольнитися тим, що у цих двох державах (Росії та США — ред.) без України не проходить жодного дня», — сказав він.

Пристайко наголосив, що головне завдання України — проводити реформи, але, «на превеликий жаль», без допомоги партнерів Україна не може цього робити.

У цьому контексті глава МЗС зазначив, що Україна завжди мала підтримку обох партій у Конгресі США, й хоче зберегти її.

Нагадаємо, у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13 листопада почались публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа.
  • 15 листопада експослиня США в Україні Марі Йованович свідчила у Конгресі.
Поділитись: