Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що Україна не планує проводити особисту зустріч президента України Володимира Зеленського та президента РФ Володимир Путіна.

Про це він сказав 14 листопада під час брифінгу з міністром закордонних справ Австрії Олександром Шалленбергом.

«Ми не отримували офіційну пропозицію з Казахстану. Думаю, на цьому етапі Україна має достатньо можливостей провести зустріч у «нормандському форматі». Заради цієї зустрічі були зроблені певні болючі кроки. Спочатку проведемо зустріч «нормандської четвірки», а далі будемо вирішувати, які й коли зустрічі проводити», — сказав Пристайко.

Нагадаємо, колишній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв запропонував організувати зустріч президента України Володимира Зеленського та президента РФ Володимира Путіна в Казахстані. За слова Назарбаєва, Зеленський вже погодився на зустріч.

Нагадаємо, 1 жовтня 2019-го на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого, того ж дня українська сторона погодилась формулу Штайнмаєра. Після розведення має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.

1 листопада у штабі операції Об'єднаних сил повідомили про завершення розведення військ поблизу населеного пункту Золоте-4 Луганської області, яке розпочалося 29 жовтня. Зауважимо, що перед початком розведення не минуло 7 днів тиші, однак розведення все одно відбулося.

9 листопада українська сторона та бойовики самопроголошеної «ДНР» синхронно розпочали розведення сил і засобів на ділянці поблизу Петровського і Богданівки, на Донбасі. 11 листопада у штабі повідомили, що у районі Петрівського та Богданівки завершилася практична фаза розведення сил та засобів.

Поділитись: