Державний ПриватБанк готується виставити на продаж двох третин гірськолижного курорту «Буковель», які банк отримав у спадок після націоналізації. Решта курорту досі належить Ігорю Коломойському.

Про це повідомила заступниця голови правління ПриватБанку Галина Пахачук у коментарі «НВ».

Задекларована вартість «Буковелю», за даними ПриватБанку, складає 12,6 мільярда гривень. До комплексу входять готель «зірка Буковелю», готель Radisson blu, 16 витягів, які підіймають до 62 лижних трас, а також земельні ділянки у курорті.

«Банку належить дві третини комплексу, який складається з 64 об'єктів, одна третина припадає на ТОВ «Скорзонера» (ця компанія належить до групи «Приват» Ігоря Коломойського — ред.)», — повідомила Пахачук.

У ПриватБанку вважають, що їхню частку у «Буковелі» могли б викупити іноземні інвестори, які керують гірськолижними курортами у ЄС, однак у такому разі їм довелося б співпрацювати з Коломойським. Це може зменшити привабливість активу.

8 жовтня 2020 року ПриватБанк оголосив конкурс на пошук компанії, яка супроводжуватиме продаж активів банку, зокрема «Буковелю».

Зазначимо, що наразі справи про націоналізацію ПриватБанку перенесли. Все через те, що судові процеси, у яких Коломойський оскаржує націоналізацію банку, прив’язали до рішення Верховного суду у справі про визнання пов’язаними з банком особами родини Суркісів. 31 січня Верховний суд переніс цю справу на невизначений термін. Згодом стало відомо, що справу Суркісів Верховний суд планує розглянути 16 березня 2020 року.

9 грудня Шостий апеляційний адміністративний суд переніс розгляд апеляції про законність націоналізації ПриватБанку на 2020 рік. Рішення мають ухвалити після рішення іншого суду за позовом родини Суркісів, які вимагають визнати недійсною операцію з обміну їхніх вкладів на акції ПриватБанку, який відбувся в межах націоналізації.

Поділитись: