Націоналізований ПриватБанк заплатив перший транш дивідендів державі у розмірі 4,5 мільярда гривень.

Про це повідомляє прес-служба банку.

Це перша виплата дивідендів ПриватБанку після націоналізації. Загалом ПриватБанк має сплатити до бюджету 90% свого прибутку, який він отримав у 2018 році — на 11,5 мільярда гривень. Дивіденди сплачуватимуть двома траншами. Перший транш перерахували 10 червня.

Другий транш дивідендів у розмірі 7 мільярдів гривень ПриватБанк сплатить до бюджету до кінця червня 2019 року.

«Згідно з Річним звітом банку його чистий прибуток за підсумками 2018 року становив 12,8 млрд грн. Чисті активи ПриватБанку на початок 2019 року становлять 278 млрд грн, зобов’язання — 246,5 млрд грн, капітал ПриватБанку — 31,5 млрд грн», — зазначає прес-служба банку.

Зазначимо, що ПриватБанк націоналізували у 2016 році. Тоді держава виявила у балансі банку «діру» у розмірі 5,5 мільярда доларів, яку профінансувала борговими облігаціями. За підсумками 2017 року банк показав збиток, а у 2018 році вперше отримав прибуток. Саме з цього прибутку наразі й перераховуються дивіденди.

Раніше стало відомо, що за підсумками першого кварталу 2019 року ПриватБанк отримав майже 60% прибутків всієї банківської системи — загалом 7,6 мільярда гривень.

22 травня уряд затвердив склад наглядових рад державних банків. Наразі очікується затвердження представників президента у цих наглядових радах.

Раніше повідомлялось, що Мінфін затвердив нові вимоги до звітності державних банків щодо роботи з непрацюючими кредитами.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Поділитись: