Міністр юстиції Денис Малюська, 11 травня 2020 року
Фото:

Андрій Новіков/hromadske

Заміна обмеження волі на пробаційний нагляд для тих, хто скоїв ненасильницькі злочини та перебуває у виправних центрах, допоможе державі зекономити гроші. За них можна буде поліпшити інфраструктуру пенітенціарної системи.

Саме такі зміни є частиною другого етапу тюремної реформи, розповів в інтерв’ю hromadske міністр юстиції Денис Малюська.

За його словами такий різновид покарання як обмеження волі давно втратив свою актуальність.

«Виправні центри були задумані ще за часів радянського союзу, коли вони по суті були великими підприємствами, де використовувалась дешева робоча сила. Як правило — це сільськогосподарські підприємства. Зараз економіка змінилася, країна змінилася і виправні центри по суті втратили зміст, тому що, наприклад, сільським господарством повинен займатися професіонал, має працювати сучасна техніка. Але оскільки особливих ризиків такі люди не становлять, вони і так можуть виходити за межі установи і сенсу в тому, щоб вони просто там жили за державний кошт, немає», — сказав Малюська. 

Водночас він зазначив, що такі засуджені і надалі перебуватимуть під контролем держави.

«Це по суті виховна робота з постійним контролем, іноді з електронним моніторингом пересування — браслетом. І це набагато ефективніше, ніж просто закрити людину з іншими злочинцями зі специфічною культурою, що зовсім не сприяє ресоціалізації», — пояснив міністр. 

Він додав, що головна мета тюремної реформи — ресоціалізація колишніх в’язнів: «Щоб люди, які потрапляють в наші руки, виходили і не вчиняли далі злочинів. Це так звана ресоціалізація. Щоб система генерувала нормальних громадян, готових жити в суспільстві».

Нагадаємо, 8 травня міністр юстиції Денис Малюська презентував у Києві платні камери.

Крім того, Міністерство юстиції представить Верховній раді два «карантинні» законопроєкти, які дозволять розвантажити тюрми та слідчі ізолятори.

Поділитись: