Прокуратура Автономної Республіки Крим виявила та припинила незаконний відбір та транспортування води до анексованого півострова, зокрема на завод «Кримський Титан».

Прокуратура Автономної Республіки Крим виявила та припинила незаконний відбір та транспортування води до анексованого півострова, зокрема на завод «Кримський Титан».

Про це повідомляє прес-служба прокуратури АРК.

За даними відомства, замаскована пластикова труба знаходилася за 15 метрів від лінії розмежування.

Зазначається, що незаконне водопостачання працівники прокуратури виявили під час розслідування кримінального провадження проти заводу «Кримський Титан», зокрема під час огляду двох свердловин у Каланчацькому районі Херсонської області.

«За результатами проведених обшуків було виявлено, що від однієї із свердловин пролягає прихований трубопровід через лінію розмежування з окупованою територією АР Крим у напрямку заводу ПрАТ «Кримський Титан». За допомогою труб здійснювалося приховане та необліковане постачання води. Можлива потужність виявленої врізки в одній з свердловин — 250 кубометрів води на годину», — йдеться у повідомленні.

У прокуратурі додали, що встановлюють осіб, причетних до незаконного водопостачання до анексованого Криму.

Нагадаємо, на півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ про викид повідомили лише 27 серпня. Вони також зазначили, що у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

Роспоживнагляд встановив, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викиди в Криму: МОЗ опублікувало поради для жителів регіонів у зоні ризику

11 вересня голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв заявив, що в перші дні викидів у Криму окупаційна влада зв'язалася з керівництвом Херсонської області та просила воду для нібито покриття килотонакопичувача

Поліція в Автономній Республіці Крим та Севастополі розглядає три версії забруднення повітря в анексованому Криму та на Херсонщині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЕкологічне лихо в Криму: що відомо про хімічне забруднення Армянська

Поділитись: