Спеціалізована антикорупційна прокуратура попросила суд взяти колишнього голову Державної фіскальної служби України Мирослава Продана під варту на 60 днів або внести заставу у 89 мільйонів гривень.

Про це повідомляє кореспондент «Радіо Свобода» Євген Солонина.

Прокурори стверджують, що протягом 2014-2018 року родина Продана незаконно набула 89 мільйонів гривень, зокрема такий висновок зробили на підставі аналізу вартості придбаної Проданом нерухомості у Туреччині.

Водночас, колишнього голову ДФС зголосилися взяти на поруки семеро осіб, зокрема народні депутати Давид Макар`ян, Микола Паламарчук, Геннадій Ткачук, Микола Кучер, Максим Курячий, Вадим Денисенко.

16 листопада Продану підготували підозру в незаконному збагаченні. Екс-главу ДФС підозрюють у незаконному збагаченні на 89 мільйонів гривень, за які він придбав низку нерухомості та автівок.

За інформацією прокуратури, з липня 2016 до червня 2018 року Продан купив:

  • 2 квартири в елітній новобудові за 6,7 мільйона гривень
  • Два будинки в Туреччині за 78 мільйонів гривень
  • Три авто на 3,4 мільйона гривень.

5 вересня Мирослав Продан оголосив про свою відставку з посади голови ДФС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Не витримав лихої долі: чому пішов керівник Державної фіскальної служби Продан

Раніше Мирослав Продан заявив, що готовий заочно відповідати на запитання Спеціальної антикорупційної прокуратури, адже перебував на лікуванні у Німеччині.

16 липня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що має докази правопорушень Продана, які той здійснив уже будучи на посаді очільника ДФС. Сам Продан назвав заяву Луценка «фейковою». Також Продан пов’язав заяви генпрокурора Луценка зі своєю боротьбою з контрабандою лісу.

Зазначимо, що у минулому Продан очолював вінницьку митницю.

На час до проведення конкурсу посаду Продана обійме Олександр Власов, який три роки очолював спецпідрозділ податкової міліції Держфіскальної служби.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile